Jaką kawę wybrać?

Najlepsza kawa do ekspresu

Niemalże każdy smakosz kawy zastanawia się nad tym czym się różni kawa mielona od kawy w ziarnach. To, która z nich jest lepsza, to już kwestia indywidualna oraz uzależniona od smakowych preferencji oraz także naszych możliwości sprzętowych. Kawa w ziarnach na pewno ma niepowtarzalny smak oraz także aromat. Z kolei kawa mielona pozwala nam na szybkie przygotowanie napoju gorącego o pobudzających właściwościach.

Jeśli chodzi o wybór kawy do ekspresu to uzależniona jest ona od rodzaju posiadanego sprzętu. Gdy posiadamy automatyczny ekspres z funkcją mielenia kawy, to wybierzmy tę w ziarnach. Osoby niemające ekspresu z opcją mielenia kawy, możemy wybrać dobrej jakości kawę mieloną.

Właściwości kawy mielonej

Kawa świeżo mielona charakteryzuje się bardzo głębokim aromatem. Jej smak jest uzależniony bezpośrednio od gatunku kawy. Kawa świeżo zmielona ma bardzo silne pobudzające właściwości. Poprawia także naszą koncentrację oraz pamięć. Jakby tego było mało dostarcza organizmowi wiele odżywczych substancji. Bardzo istotne jest to, że picie jednej filiżanki kawy mielonej zmniejsza ryzyko zachorowania chociażby na cukrzycę. Taki napój to świetny lek na depresję oraz ma wpływ korzystny na nasz nastrój.

Smakosze wytrawni tego najpopularniejszego napoju na świecie cenią sobie w szczególności kawę, którą przygotowuje się w kawiarce. Smak takiego właśnie napoju bezpośrednio jest uzależniony od gatunku oraz rodzaju kaw. Opcją najwygodniejszą jest użycie zmielonej kawy. Jak napój, który przyrządzony jest z tego typu kawy charakteryzuje się nieco słabszym aromatem. Jednak nie jest to dla nas jakiś większy problem. Wiele osób wybiera właśnie kawę mieloną. Tak naprawdę każdy z nas ma swoją ulubioną kawę. Gdy mamy sprawdzoną kawę, to wybieramy w sklepie tę samą. Dzięki temu możemy liczyć na tak samo genialny smak i zapach. Nie ma chyba lepszego rozpoczęcia dnia od filiżanki przepysznej kawy. Co jak co, ale dzięki temu dzień będzie piękniejszy, a na pewno przestaniemy do razu być senni. Oczywiście na pewno na jednej filiżance kawy się nie skończy. Kawa to taki napój, który pije się przyjemnie zarówno w samotności, jak i także w towarzystwie. Zwykle kawa przyrządzona w domu smakuje inaczej od tej w kawiarni. W kawiarni mają najczęściej lepszy ekspres do kawy, a na dodatek atmosfera odgrywa ważną rolę. Jednak gdy jesteśmy prawdziwymi amatorami kawy, to powinniśmy zainwestować w dobry ekspres do kawy. Dobre ekspresy nie są tanie, ale jest to inwestycja na długie lata.

Jedzenie zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com